klimatyzacja a pompa ciepła

W Europie nie ma duzych producentów pomp ciepła?? zależy co masz na mysli pod wzgledem duzych, czy 10000 pomp rocznie to duzo czy mało?? Sam sobie zrobiles zrobiles pompe klimatyzacji - super, gratuluje!!! Ja pewnie bym nie potrafil i pewnie bym nie chciał... moj sasiad twierdzi ze potrafi złożyć samochód, szkoda tylko ze mowiac kolokwialnie "siedzi pod nim" srednio co 2 tyg. A jesli moge się zapytać to jakiej spreżarki użyłeś? COPELAND, MITSUBISHI, KASER?  Czy przeprowadzałaś testy na szczelność układu?? Skąd wiesz jakie COP ma Twoja pompa.  Masz jej dokładną DTR klimatyzacji z wykresami mocy zależnej od temp. dolnego zródła i analogicznie COP?? Jakie wymiennik zastosowałes ? Jaki czynik chłodniczy? R407C.  Czy dobierałeś do tego pompy obiegowe dolnego i górnego źródła?? Czy i jakie grupy bezpueczeństwa stosowałeś?? Zbiorniki wyrównawcze?? Do jakiej temp. na wyjsciu pracuje Twoja pompa.  Jaki zawór przełączny.  o ile uzywasz tez pompe do c.w.u. Czy stosowałeś przyłącza elastyczne, jakieś pasy wyciszające np. z silomeru.  Jaki głośną masz pompę? Ja znam takie ktore maja 37 dB (dla porównania nowa lodówka ma ok 40 
). Czy te wszytskie elementy masz zintegrowane w urządzeniu?? Tym się własnie różnią firmy specjalizujące się w pompach od tych domowych producentów, ze wszytskie elementy sa dokładnie dobierane, wszystko przechodzi przez labolatoria a pompa zanim trafi na rynek jest 2 lata testowana. Kogo w Polsce na to stac?? Czy lepszy jest samochód zlożony przez mechanika na licencji tegoż mechanika czy zrobiony przez czołowego producenta na linii?? Wydając pieniądze chyba liczymy na towar najwyższej jakości z gwarancją... Ale może to jest tylko moje zdanie... Dzis zrobie sobie pompe klimatyzacji , jutro moze uda mię złożyć samolot. nie składałem wraka jak Twój sąsiad samochodu ( jakiś wyjątkowy kartofel skoro nie umie naprawić i ciągle dłubie) lecz przy pompcy profesjonalnego oprogramowania, które jak mniemam powstało w laboratoriach dobrałem wszystkie elementy. Kupiłem fabryczni nowe i połaczyłem w całość. Widzisz jakąś róznicę pomiędzy samochodem wyprodukowanym we Włoszech i tym samym złozonym w Polsce z gotowych elementów? Przeceniasz sam agregat podczas gdy próbowano Ci powiedzieć, że zasadniczy wpływ na sprawność układu ma jakość dolnego źródła i instalacji odbiorczej. Czy do podłogówki i wykopów też namawiasz zatrudnic zagranicznych hydroli?i kopaczy Nie wmawiaj tylko że nie można samodzielnie zrobic dobrej PCi , bo mozna i że koniecznie trzeba kupić zagramaniczną  klimatyzację- bo to też nie prawda. Wiodący producenci samochodów tez nie są najlepsi w branży - ja mówi jeden góral "fiat czy ford g... wort". Wracając do rachunku ekonomicznego : zamiast kupowac "profesjonalną PCi" i wydać na instalację 40 tys. lepiej pogodzic sie z COP=2 i brać nocna lub lepiej weekendową taryfę z dużym zasobnikiem ciepła. Policz stope zwrotu bo kocioł na prąd można zrobic za 500 zł z regulatorem. 
A COP jak juz pisałem ( cztaj zanim zapytasz) mierzony jest stale : na wejściu prąd pobierany przez układ ( cos Ψ i V są stałe , to i moc mozna profesjonalnie policzyć :D ) na wyjściu ciepłomierz ultradźwiękowy . Masz gdzieś to w"prawdziwych" pompach ?

Make a free website with emyspot.com - Report abuse